Alumīnija frēzēšana

Alumīnija frēzēšana

Alumīnijs ir relatīvi mīksts, izturīgs, viegls, labi pakļaujas mehāniskajai apstrādei. Frēzēšana ir viens no labākajiem alumīnija apstrādes veidiem, tā iespējams iegūt gandrīz jebkādas formas detaļu. Detaļu sērijveida ražošanā CNC frēzēšana nodrošina nemainīgi stabilu kvalitāti. Apstrādē tiek izmantoti kvalitatīvie Seco un Sandvik frēzēšanas instrumenti.

Alumīnijs ir ķīmiskais elements ar simbolu Al.

Krāsa sākot no sudraba līdz blāvi pelēkam, atkarībā no virsmas raupjuma. Tas ir nemagnētisks.

Alumīnijs dabā nav sastopams brīvā veidā, jo reaģē ar ūdeni, skābēm un sārmiem. Dabā alumīnijs ir sastopams pamatā alumīnija oksīda veidā, kā arī alumosilikātos. To iegūst no boksitu rūdas, kura sastāv no alumīnija un dzelzs oksīdiem.

Alumīnijs ir baltā metāla metāls, kas kūst 640 grādos un ir ļoti viegls - blīvumu 2,68. Tas ir stingrs un stiprs, arī tad ja no tā izgatavots plāns folijs. Tas ir labs siltuma un elektroenerģijas vadītājs, lai gan tas nav tik labs kā varš uz konkrētu stieples šķērsgriezumu. Alumīniju apstrādājot uz precīzajiem CNC frēzēšanas darbagaldiem detaļas tiek izmantotas tādās nozarēs kā Aerospace vai Medical.

Izturība pret koroziju var būt lieliska, jo gaisā alumīnijs pārklājas ar blīvu oksīda kārtiņu, tāpēc tālāk neoksidējas. Ja šo oksīda kārtiņu iebojā (ar dzīvsudrabu vai sārmu), sākas strauja korozija.

Populārākās alumīnija frēzēšanā izmantotās markas:

  • AW-5083
  • AW-6060/6063
  • AW-6083
  • AW-7075 (aerospace alumīnijs)

Izstrādājumu foto galerija >

Alumīnija sakausējumu klasificēšana

Pirmais cipars norāda, kurš ir galvenais sakausējuma elements.

  • 1000šās markas alumīnijā ar vismaz 99% alumīnija masas saturu, tas ir gandrīz tīrs alumīnijs un to var cietināt.
  • 2000šā marka ir leģēta ar varu. To iespējams cietināt gandrīz līdz tērauda cietībai. Agrāk to mēdza dēvēt par dūralumīniju, plaši izmantoja kā aviācijas sakausējumus, bet šī sakausējuma lielākais trūkums ir nenoturība pret koroziju, tāpēc šobrīd rūpniecībā to aizstāj ar 7000 markas sakausējumiem.
  • 3000šā ir leģēta ar mangānu, un tos var papildus cietināt.
  • 4000šā ir leģēta ar silīciju. Bieži tos dēvē par silumīnijiem. Bieži izmanto liešanas veidnēs un preses lējumiem
  • 5000šā ir leģēta ar magniju. Viegli metināms. Plaši izmantots kuģu korpusu izgatavošanā, sālsūdenī lieliska korozijizturba.
  • 6000šā ir leģēta ar magniju un silīciju. Šī alumīnija sakausējuma grupa viegli pakļaujas frēzēšanai un tos var cietināt (bet 2000šo un 7000šo grupu alumīnijus ir iespējams cietināt daudz vairāk). 6000šās grupas alumīnija sakausējumu izmanto visplašāk. Šī sakausējuma apstrāde izmantojot CNC frēzēšanas darbagaldus ir efektīva un produktīva, no šīs markas var izgatavot gandrīz jebkuras formas detaļu.
  • 7000šā ir leģēta ar cinku, un tos var cietināt līdz augstākajai alumīnija sakausējumu iespējamai cietībai. Reizēm apvienojumā ar magniju. 7075 marku dēvē par aerospace alumīniju. Lūšanas robeža līdz 700 N/mm2.
  • 8000šā ir leģēti ar cinku un ar citām vielām, ko neietver citas grupas.